piątek, 11 kwietnia 2014

Co to jest Trackowanie - czyli o nieco bardziej profsjonalnym podejściu do skoków

Istnieje kilka podstawowych umiejętności, które każdy skoczek spadochronowy chciałby potrafić umieć. Jedną z nich jest Trackowanie, co to jest i dlaczego wszystkim tak na tym zależy? O tym i kilku innych aspektach Trackowania w tym wpisie, zapraszam!


Trackowanie to nic innego jak swobodny spadek odbywający się przed otwarciem spadochronou polegający na jak najwolniejszym spadaniu, w którym skoczek ma na celu uzyskanie jak największej prędkości do przodu. Innymi słowy spadasz stosunkowo wolno, ale do przodu przemieszczasz się szybko.

Istnieją dwie podstawowe pozycje, z których się korzysta w celu uzyskania takiego efektu, jest to strzała, pozwala ona szybko przemieszczać się do przodu, jednak nie powoduje, że spadamy tak wolno jak przy wykorzystaniu metody track.

Metoda track to natomiast wypięcie całego ciała do lini prostej. Jest to metoda bardziej skomplikowana, do której zachęcam jedynie doświadczone osoby ponieważ bardzo łatwo w niej o obrót dookoła własnej osi, co ostatecznie kończy się utratą równowagi podczas spadania i jest niechciane i niebezpieczne. 

Pamiętaj, że przecież z każdego obrotu trzeba wyjść obronną ręką inaczej będą z tego same problemy! Jeżeli chodzi o traki grupowe, o tych nie będę się wypowiadać ponieważ uważam, że są zbyt niebezpieczne, aby można było swobodnie je wykonywać. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza