poniedziałek, 16 czerwca 2014

Szkolenie AFF – część teoretyczna

Samodzielne skoki ze spadochronem to doskonały sposób na rozrywkę, chociaż nie należy do tych najtańszych. Aby zacząć swoją przygodę ze skakaniem, należy odbyć odpowiednie szkolenie. Na początek to szkolenie AFF, które jest obecnie dostępne w wielu firmach zajmujących się organizacją skoków na terenie całej Polski. Ceny wynoszą na ogół około 4 tysięcy złotych, a w skład szkolenia wchodzi część teoretyczna oraz praktyczna.Szkolenie teoretyczne to niezbędna wiedza potrzebna do przystąpienia do skoków spadochronowych. To pierwsza część, która trwa zwykle 8 godzin, na które składają się ćwiczenia i wykłady prowadzone przez uprawnionych i doświadczonych instruktorów. Podczas szkolenia teoretycznego uczestnik może dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie skakania, budowie spadochronu, stosowanych zabezpieczeniach, technikach skoku i lądowania, a także zachowaniu w sytuacjach niespodziewanych, awaryjnych.

Informacje dotyczą dokładnie takich tematów jak ustawienie stabilnej pozycji przy skoku spadochronowym, aby bezpiecznie otworzyć spadochron, kontrola wysokości przy spadaniu, techniki przemieszczania się podczas lotu, bezpieczeństwo lądowania w danym punkcie, techniki wykonania obrotów i innych podstawowych ewolucji. To oczywiście tylko przykładowe tematy, ponieważ szkolenie porusza ich o wiele więcej. Uczestnicy często dostają także materiały edukacyjne do samodzielnej nauki, które zawierają najważniejsze dane. Informacje na temat programów szkoleń można zwykle uzyskać w firmie.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego odbywa się egzamin, który sprawdza zdobyte informacje. Po teście uczestnik szkolenia może przejść do kolejnego etapu nauki, czyli do praktycznego skakania w towarzystwie instruktorów, a następnie samodzielnego.


W przypadku, w którym wybiera się szkolenia ekspresowe, na przykład weekendowe, część teoretyczna ma miejsce w ciągu pierwszego dnia. Także może rozpocząć się w piątek i trwać do wczesnych godzin soboty. Warto już sprawdzić dokładne programy bezpośrednio w szkole, aby wiedzieć, jak przygotować się pod kątem czasu do odbycia szkolenia. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza