środa, 12 marca 2014

Amatorskie skoki spadochronowe

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często poszukują źródeł dodatkowych emocji. W czasach pokoju i dobrobytu możemy sobie pozwolić na rzeczy, o których dawniej ludzie nie myśleli na co dzień. W związku z tym pojawia się coraz więcej amatorów skoków na bungee, wyścigów crossowych, quadowych, paint balla czy też... skoków spadochronowych!


Skoki spadochronowe to z pewnością niesamowite emocje. Najczęściej skoki tego typu wykonywane są z wysokości 4 tysięcy metrów. Z takiej wysokości świat wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście tylko w wypadku, gdy odważymy się otworzyć oczy. Wiele osób, które decydują się na pierwszy skok ze spadochronem boi się otwierać oczy na tak dużej wysokości. Gdy już to jednak zrobią, są w totalnym szoku.

Skoki spadochronowe wykonywane przez amatorów są niemal w 100% bezpieczne. To dlatego, że początkujący skoczkowie wykonują skoki w tzw. tandemie. Nikt nie pozwoli takiemu śmiałkowi skakać samodzielnie. Początkujący skoczkowie są podpinani za pomocą specjalnej uprzęży do uprzęży doświadczonego instruktora. Tylko w ten sposób można wykonać swój pierwszy skok ze spadochronem z samolotu.

Skoki tandemowe wcale nie ograniczają dawki wrażeń, jakich możemy doznać. Trzeba pamiętać, że to wciąż jest wysokość 4 tysięcy metrów nad ziemią. Nasze ciało pokonuje prawie 2,5 km w czasie 50 sekund. Trzeba przyznać, że nawet obecność instruktora przypiętego do naszych pleców nie jest w stanie zepsuć takich emocji.

Skoki w tandemie to 100-procentowa dawka czystej adrenaliny. Obecność instruktora gwarantuje nam jednak maksimum bezpieczeństwa, nawet w sytuacjach awaryjnych. Instruktorzy to bowiem doświadczeni skoczkowie, który mają za sobą setki takich samych skoków i znają już wszystkie możliwe sytuacje, jakie mogą się wydarzyć podczas skoków.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza