wtorek, 11 marca 2014

Skoki tandemowe

Miłośnicy mocnych wrażeń mają coraz więcej możliwości do realizacji swoich zainteresowań. Skoki na bungee czy skoki spadochronowe to naprawdę niesamowite emocje. Trzeba jednak wiedzieć, że zanim ktokolwiek pozwoli nam na samodzielne skoki spadochronowe, możemy skorzystać jedynie ze skoków w tzw. tandemie.


Skoki tandemowe ze spadochronem to tak naprawdę loty jako pasażer. Śmiałek, który decyduje się na taką rozrywkę, podpinany jest do uprzęży instruktora (do jego uprzęży przy jego brzuchu). W ten sposób doświadczony skoczek ma całkowitą kontrolę nad pasażerem i to on odpowiada za jego bezpieczeństwo podczas swobodnego spadania, podczas lotu z otwartą czaszą spadochronu oraz podczas lądowania.

Rola instruktora w skokach tandemowych ma szczególne znaczenie. Nie oznacza to jednak, że to on gra tutaj pierwsze skrzypce. Dobry instruktor jest niemal niezauważalny dla pasażera i pozwala mu całkowicie korzystać z uroków skoków spadochronowych. Nie ingeruje w jego lot bez potrzeby, pozwalając mu na maksymalizację wrażeń. Pasażer może sam kierować swoim ciałem, oczywiście pod kontrolą instruktora. Swobodne spadania w tandemie trwa około minuty, a czasza spadochronu jest otwierana na wysokości ok. 1500 - 1700 metrów. Od tego momentu prędkość spadania jest znacznie mniejsza, a lot trwa około 5 minut.

Lot z otwartym spadochronem do doskonały moment, aby podziwiać wspaniałe widoki z tak dużej wysokości. Instruktor pozwala pasażerowi pociągać za linki kierujące i prowadzić podczas lotu. Na wysokości ok. 500 metrów nad ziemią pasażer musi jednak oddać stery i unieść nogi do góry. Doświadczony instruktor przejmuje kontrolę nad spadochronem i wykonuje bezpieczne i łagodne lądowanie, które jest prawie nieodczuwalne dla pasażera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz